İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Hayaller atölyesi projesi

13 Ekim 2016 - 19:33 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.
Hayaller atölyesi projesi

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde yeni açılan Şehit Yusuf Alsancak Ortaokulu öğrencileri, hayallerindeki atölyeye kavuşmak için “Hayallerin Atölyesi Projesi”ni hayata geçirdi.

BİR ATÖLYE OLUŞTURULACAK

Proje kapsamında okulun öğrencileri evde annelerine yaptırdıkları yiyecekleri, okulda düzenledikleri kermeste sattılar. Kermesten elde edilen gelirle öğrencilerin fikirlerinden oluşan bir atölye oluşturulacak. Okul Müdürü Metin Uslu, yaptığı açıklamada, projeden dolayı öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

PASTA, BÖREK, KEK GİBİ YİYECEKLER

Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım dersinde kullanılmak üzere bir atölye kurmak için öğretmen ve öğrencilerin böyle bir proje hazırladığını belirten Uslu, öğrenciler getirdikleri pasta, börek, kek gibi yiyeceklerin düzenledikleri kermeste satışlarını yaptığını söyledi.

Öğretmen Saniye Aktaş Önder de toplanan kermes paralarıyla öğrencilerin fikirlerinden oluşan, hayallerini süsleyecek bir atölye yapmaya karar verdiklerini ifade etti.

DAHA DA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ

Bu atölye ile öğrencilerin daha zevkli ders yapacaklarını ve hayal dünyalarını geliştireceklerini dile getiren Önder, gelecekte farklı projelerle okulun misyonunu daha da ileri götüreceklerini kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER