İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Hamileler için bilgi sınıfı

07 Ekim 2016 - 15:10 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.
Hamileler için bilgi sınıfı

Geleceğin toplum düzeyini yetiştiren anne ve anne adayları için Halk Sağlığı Müdürlüğü, önemli bir hizmete imza attı. Müdürlük tarafından hamile olan anne adayları için bilgilendirme sınıfı açıldı.

İZLEMESİ GEREKEN YOLLAR

Halk Sağlığı Müdürlüğü, sağlık alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Müdür Dr. Feramiş Ender Güngüneş’in önderliğinde çalışma gerçekleştiren Halk Sağlığı, Kırıkkale’de bulunan anne adayları için bir yeni hizmeti daha kazandırmış oldu. Bundan böyle anne adayları, müdürlüğün açtığı sınıfta izlemesi gereken yollar hakkında bilgi sahibi olacak.

ÖNEMLİ BİLGİLER PAYLAŞILIYOR

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Güngüneş, “2014 Ağustos ayından bu yana tüm birimleriyle faaliyetine devam etmektedir. Gebe bilgilendirme sınıfında anne adaylarımıza ve talep olması halinde eşlerine doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası bakım, lohusalık dönemi, yenidoğan bakımı, anne sütünün önemi ve emzirme hakkında detaylı bilgiler verilmektedir” dedi.

EK GIDAYA BAŞLAMA ZAMANI

Güngüneş, “Özellikle 1-7 Ekim Emzirme Haftası münasebetiyle müdürlüğümüzün hazırladığı programda; dünyanın en mucize gıdası olan anne sütünün faydaları, emzirme teknikleri, emzirme döneminde karşılaşılan sorunlar, özellikle çalışan anneler için anne sütünü saklama teknikleri, saklanan sütün tekrar bebeğe nasıl verilebileceği, emzirme süreleri, ek gıdaya başlama zamanları anlatılmıştır” dedi.

KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Söz konusu program sonunda eğitimlerini tamamlayarak katılım belgelerini almaya hak kazanan katılımcılara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan ile beraber Müdürlük yetkilileri tarafından hamilelere, katılım belgesi ve bebeklerine hediyelerini takdim edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER