İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Halkımız tarih yazdı

23 Eylül 2016 - 14:56 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.
Halkımız tarih yazdı

Sulakyurt ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan ilçe Kaymakamı Fikret Dağ, 15 Temmuz tarihinde halkın yeniden bir tarih yazdığını belirtti.

KURTULUŞ MÜCADELESİNİN ADIDIR

15 Temmuz tarihinde bir grup terörist tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletini’ne yönelik haince bir girişimde bulunulmaya çalışıldığını belirten Dağ, şöyle devam etti:”15 Temmuz gecesinde halkımızın birlik ve beraberlik ruhu zirveye yükselerek bedeli ne olursa olsun vatana sahip çıkmak için canlarını aziz milletimiz için feda eden şehitlerimizin yazdığı bir destandır. 15 Temmuz, Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır.

Sulakyurt ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi. ( Ahmet Kavaklı - Anadolu Ajansı )

ANLATMALI VE YAŞATMALIYIZ

O gecede yapılan kahramanca mücadelede kanlı darbe girişimi engellenmiş, sağduyu ve demokrasi galip gelmiştir. Vatanımız için milletimizin kararlılığını ve neler yapabileceğini dünyaya göstermiş olduk. Milletimizin bu aziz hatırasını gelecek nesillere her fırsatta anlatmalı ve yaşatmalıyız.”

Sulakyurt ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı düzenlendi. ( Ahmet Kavaklı - Anadolu Ajansı )

ŞİİR VE KOMPOZİSYONLAR OKUDU

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bayram da yeni eğitim öğretim yılının 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri ile başlamasının özel bir anlamının olduğunu kaydetti.

Programda, Hâkim Mehmet Çakıroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “15 Temmuz Gecesi” adlı bir tiyatro gösterisi sergileyip, şiir ve kompozisyonlar okudu.

Programa, Kaymakam Dağ’ın yanı sıra, Belediye Başkanı İsmail Bildik, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER