İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Haklı şiddet yoktur

25 Kasım 2016 - 12:07 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.
Haklı şiddet yoktur

Müstakil İş Adamları Derneği Şube Başkanı Haşim Baloğlu, 25 Kasım ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ nedeniyle açıklamalarda bulundu.  Baloğlu, ‘’Şiddeti onaylayan, meşrulaştıran zihniyet değişmedikçe kadına yönelik şiddet bitmez” dedi.

ETKİLEYEN SORUNDUR

‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısı ile MÜSİAD Şube Başkanı Haşim Baloğlu açıklama yaptı. Baloğlu, ‘’Eğer eşimize, arkadaşımıza, çocuğumuza, çevremize, bir gruba, azınlığa ayrımcı davranıyor ve şiddet uyguluyorsak, bize uygulanan her türlü ayrımcı davranışı ve şiddeti meşrulaştıran kültürü kabul ediyoruz demektir. Tanık olduğumuz şiddete onay veriyor veya sessizce izliyorsak “şiddetten yanayız” demektir” dedi.

İNSANLIK SUÇUDUR

Baloğlu, “Bir kişinin, topluluğun, halkın doğuştan sahip olduğu hakları kullanmasını engellemek ve bu amaçla şiddet uygulamak da bu hakları şiddet içeren yollarla elde etmeye çalışmak da insanlık suçudur. Şiddetsiz bir geleceğin yolu ancak şiddetsizlikle örülebilir. Kadınların şiddetten kurtulmak için geliştirdikleri yöntemlerin yeni bir dünya hayal etmeyi mümkün kılacağına inanıyoruz. Bu toprakların bu yöntemlere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var’’ şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER