İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Haklı mücadelemizi sürdüreceğiz

28 Kasım 2016 - 13:35 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.
Haklı mücadelemizi sürdüreceğiz

Kırıkkale Kadın Platformu, kadınlara yönelik şiddeti protesto etti. Cumhuriyet Meydanında toplanan platform üyeleri adına açıklama yapan KESK Kadın Meclisi Üyesi, Eğitim Sen Şube Sekreteri Ayşe Avcı, “Kadına yönelik şiddete karşı haklı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

Cumhuriyet Meydanına ellerinde “Darbelere, savaşa, güvencesizliğe ve şiddete karşı biz kazanacağız!” şeklinde ibarelerin yazılı olduğu pankart ve kadına karşı şiddeti protesto eden dövizler ve Türk Bayraklarıyla gelen platform üyesi kadınlara erkeklerde destek verdi. Emekliler Derneği, KESK, CHP Kadın Kolları, Emekli Sen ve Alevi Kültür Derneği üyelerinin katıldığı protesto eyleminde ilk olarak CHP Kadın Kolları Başkanı Güllü Aykut basın açıklamasını okudu. Aykut “Biz kadınlar yıllardır kadına yönelik şiddetin münferit değil sistematik olduğunu ve kaynağını erkek egemen sistemden aldığını söylüyoruz. Gerçek adaletin erkek yargının insafına terk edilmeden kadınların dayanışmasıyla sağlanabileceğini çok iyi biliyoruz” dedi. Aykut kadına şiddete hayır dediklerini söyledi.

YOK EDİLMEK İSTENİYOR

Bu yıl 25 Kasım´ı faşizmin gölgesinde karşılandığını ileri süren Eğitim Sen Şube Sekreteri Ayşe Avcı ise platform adına ortak basın açıklamasını okudu. Avcı, “Darbelerin iç içe geçtiği, içeride ve dışarıda kirli savaş politikalarının yürürlükte olduğu, OHAL ve KHK´larla her türlü hukuksuzluğun ve keyfiliğin dayatıldığı, cinsiyet eşitsizliğinin derinleştiği, taciz ve tecavüzün artmakla beraber yasal kılıflarla meşrulaştırılmaya çalışıldığı bir süreçte erkek-devlet şiddetiyle hayatlarımız üzerinde cinsiyetçi bir abluka kurulmak isteniyor. Darbe fırsatçılığıyla iş güvencemiz yok edilmek isteniyor. KHK´lerle haksız, hukuksuz ve keyfi bir biçimde açığa alınıyoruz, ihraçlarla işimize son veriliyor. Esnek-kuralsız ve güvencesiz çalışma kadın emeğine dayandırılarak yaygınlaştırılmak isteniyor. Darbe fırsatçılığıyla kadın örgütlülüğü, kadın kurumsallaşması ve kazanımları yok edilmek isteniyor” dedi.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER