İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Haklarını asla ödeyemeyiz

19 Eylül 2016 - 16:15 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.
Haklarını asla ödeyemeyiz

 

AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle mesaj yayınladı. Akçay, mesajında “Vatan savunmasında aldıkları yaraları birer kahramanlık nişanesi olarak taşıyan gazilerimiz toplumumuz içerisinde önemli bir yere sahiptir. Millet olarak gazilerimizle ne kadar övünsek azdır” dedi.

 

ONLARIN FEDAKÂRLIKLARI

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay mesaj yayımladı. Gazilerimizin bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesi olduğunu ifade eden Akçay yayınladığı mesajında “Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin sessiz kahramanları olan şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Tarih, mukaddes vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitler ve gazilerin fedakarlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle doludur” ifadelerine yer verdi.

 

BİZLERE ONLARDAN EMANET

Şehitlik ve gaziliğin, milletimizin her ferdinin şeref ve gururla taşımak istediği en yüce ve en ulvi makamlardan olduğunu ifade eden Akçay “Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize verilmiş en kıymetli emanetlerdir. Devletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir” dedi.

 

O MAKAMA VERDİĞİ ÖNEM

Tarih boyunca destanlar yazan milletimizin en son 15 temmuz gecesi yeni bir destan yazdığına dikkat çeken Akçay “Milletimiz şehitlik ve gazilik makamına verdiği önemi, 15 Temmuz gecesi tankların ve silahların karşısında şehitlik ve gazilik makamına ulaşma özlemiyle verdiği mücadelede ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, kahraman gazilerimizin Gaziler Gününü kutlar, tüm şehitlerimiz ile aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleriyle birlikte uzun ve bereketli bir ömür diliyorum” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER