İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Görmez, Kırıkkale’ye geliyor

01 Aralık 2016 - 18:42 'de eklendi ve 619 kez görüntülendi.
Görmez, Kırıkkale’ye geliyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere yarın Cuma namazı öncesi Kırıkkale’ye gelecek. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz’ı makamında ziyaret edecek olan Görmez, daha sonra Cuma namazını kıldıracak.

HAFIZLIK KURSU’NUN TEMELİNİ ATACAK

İl Müftüsü Bekir Gerek, yarın Kırıkkale’ye gelecek olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. Gerek, konu hakkında verdiği bilgilerde şu ifadelere yer verdi, “Saat 11.30’da Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz’ı makamında ziyaret edecek olan Görmez, saat 12.00’de Nur Camii ve Külliyesine geçerek Nur Camii ve Külliyesinde incelemelerde bulunacak.”

BİZİM İÇİN GURUR VERİCİDİR

“İl Müftülüğü’nü ziyaret edecek olan Görmez, akabinde yapımında maddi ve manevi büyük destek verdiği Nur Camiinde hutbe okuyacak ve namaz kıldıracak. Cuma namazı müteakip Osmangazi Mahallesi Malazgirt Bulvarı üzerinde yaptırılacak olan Bölge Hafızlık Kur’an Kursu’nun temel atma törenine katılacak.  Nur Camii’nin Kırıkkale’nin ulu mabedi ve ülkemizin şaheserlerinden birisi olması hasebiyle Diyanet İşleri Başkanımızın daha önce çok arzu ettiği halde zaman bulamadığı Nur Camiinde hutbe okuyacak, bizim için gurur vericidir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER