İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gönülleri ısıtan yardım

09 Kasım 2016 - 12:32 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.
Gönülleri ısıtan yardım

Kırıkkale´nin Sulakyurt ilçesine bağlı Danacı köyünde, örnek bir çalışma sergileniyor. Köy derneği, kurduğu aşevi ile yaşlı ve ihtiyaç sahibi kişilere tam 9 yıldır yaz kış demeden kapı kapı sıcak yemek dağıtıyor.

9 YILDIR KESİNTİSİZ YAPILIYOR

Kırıkkale´nin Sulakyurt ilçesine bağlı Danacı köyünde Türkiye´de örneğine çok az rastlanır bir proje gerçekleştiriliyor. İşsizlik nedeniyle sılayı terk ederek İstanbul, Ankara gibi Büyükşehirlere yerleşen gençler köye hizmet için aldıkları ortak kararla 1991 yılında Danacı Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurdular.

HAYIR DUALARINI ESİRGEMİYOR

Dernek çatısı altında birçok sosyal faaliyet gerçekleştiren gençler, yaşlı ve ihtiyaç sahipleri için ne yapabiliriz düşüncesiyle yola çıkarak 2007 yılında köye bir de aşevi kurdular. Burada pişirilen yemekler 9 yıldır yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar servis ediliyor. Her gün sıcak yemek yiyen yaşlılar ise gençlerden hayır dualarını esirgemiyor.

İKİ ÖĞÜN YEMEK VERİLİYOR

Dernek ve derneğe bağlı aşevi hakkında bilgi veren Sulakyurt Danacı Köyü Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Koton, amaçlarının yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere hizmet etmek ve onların hayır dualarını almak olduğunu söyledi.

SEVGİ VE PAYLAŞIMI SAĞLIYOR

Başkan Yardımcısı Koton “Köyümüzde dernek olarak Aşevimizde 9 yıldır aralıksız her gün 40-50 yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine 2 öğün yemek yapılıyor ve evlerine kadar dağıtılıyor! Çoğu ilçede ve şehirde yokken bir köy yerinde aralıksız 9 yıldır bu hizmeti sürdürüyoruz. Bu yardımları çoğunluğu asgari ücretle geçimini sağlayan hayırseverlerimiz ve köylülerimizin desteğiyle yapıyoruz. Emeği olan, destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER