İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gezi için başvurular başladı

27 Eylül 2016 - 0:11 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.
Gezi için başvurular başladı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, ‘Şehirler ve kültürler – yörelerimiz 2016 projesi 2. Dönem’ başvurularının başladığını söyledi. Ünlü, “Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilecektir. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönecektir” dedi.

HAREKETLİLİK PROJESİDİR

Şehirler ve kültürler – yörelerimiz 2016 projesi 2. Dönem başvuruları başladı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, “81 ilde düzenlenecek olan programlar ile 14-29 yaş grubu gençlerden özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olanların tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımalarını, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları ve gençler arasında diyaloğun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesidir” dedi.

PROJENİN AMACI NEDİR?

Ünlü, “ Proje günübirlik programlar halinde gerçekleştirilecektir. Gençler gün içerisinde projeye katıldıktan sonra konaklama yapmadan yine aynı gün ikametgâhlarına geri dönecektir. Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır.”

KATKI SAĞLANMASI AMAÇLANIYOR

“Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesinin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır. Proje ile ekonomik açıdan dezavantajlı ve başarılı gençlerin yaşıtlarıyla aynı imkânlara sahip olmalarına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.”

PROJE KAPSAMINDA NELER YAPILACAK?

“Katılımcılar ikamet ettikleri il/ilçeden programın gerçekleşeceği şehre/ilçeye hareket edeceklerdir. Burada şehrin tarihi ve kültürel mekânları ziyaret edeceklerdir. Gençler proje kapsamında önceden belirlenen gönüllülük faaliyetlerine katılacak olup, günün sonunda ikamet ettikleri şehre/ilçeye döneceklerdir”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER