İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gereksiz yere meşgul etmeyin!

10 Kasım 2016 - 12:55 'de eklendi ve 431 kez görüntülendi.
Gereksiz yere meşgul etmeyin!

İnsan hayatının acil ve afet durumlarında faydalandığı çağrı merkezleri, gereksiz yere gelen çağrılardan dolayı zaman zaman sorun yaşayabiliyor. Bu kapsamda bilinçli bir toplum yaratmak için Kırıkkale genelinde bulunan bazı ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERİMİZ IŞIK TUTACAK

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi kapsamında Kırıkkale genelinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri, çağrı merkezini ziyaret ettiler. Konu hakkında açıklamalarda bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammet Ali Tekinay, “Toplumumuzun daha bilinçli olması için öğrencilerimiz bu konuda geleceğe ışık tutacaktır” dedi.

ZAMAN İLE YARIŞIYORUZ

Tekinay, “İlimizde 2013 yılı eylül ayından beri Acil Çağrı Hizmetlerine devam eden müdürlüğümüzün 28.09.2016 tarihli 112 Acil Çağrı Merkezleri İl Koordinasyon Komisyonu Kurulu toplantısında alınan karar gereği; Kurum tanıtımı, acil çağrı hizmeti veren numaraların 112 numarası altında birleşerek koordineli bir şekilde hizmet vermesi, 112′ nin gereksiz yere meşgul edilmemesi ve 112′ nin hangi durumlarda ve nasıl aranacağı konusunda ilimizde eğitim gören ilk ve orta dereceli okullarımıza bilgi verildi” ifadesinde bulundu.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER