İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gerçeğini aratmayan tatbikat

23 Kasım 2016 - 14:29 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.
Gerçeğini aratmayan tatbikat

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın ve kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikat, Üniversite İş sağlığı ve Güvenliği Birimi, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Yahşihan Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin işbirliğiyle gerçekleşti.

BİNADA YANGIN ÇIKTI

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisinde gerçekleşen tatbikat öncesi Yahşihan Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından alevli ve korlu yangınlar, sıvı yangınlar ve gazlı yangınlar hakkında eğitim verildi. Eğitimden sonra başlayan yangın tatbikatında Acil Servis binasının karşısında yangın başlatıldı.

KONTROL ALTINA ALDI

Yangın sireninin duyulmasıyla birlikte organize olan hastanemiz koruma ve güvenlik görevlileri önce itfaiyeye sonra Hastane Başhekimliğine yangın ihbarında bulundu. Güvenlik görevlileri olay yerinin emniyetini sağlarken, teknik birim personeli de gerekli görülen yerlerde elektriği kesti. Hızlıca olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürdü.

TELSİZLE BİLDİRİLDİ

Tatbikat senaryosu gereği hastanede yoğun dumandan etkilenen hastane çalışanlarının ve hastaların olduğu haberi Yangın Söndürme Ekip Şefi tarafından Hastane Başhekimliğine telsizle bildirildi. Hastane Başhekiminin acil tahliye emriyle kurtarma ekibi içeri girerek hastaların ve hastane personelinin kontrollerini yaptı.

TATBİKAT TAMAMLANDI

Yangın merdiveni kullanılarak, yüksek kattan tahliye tatbikatı da başarıyla yapıldı. Tehlikeli bölgeden güvenli bir şekilde tahliye edilen hastalar ve hastane personeli en yakın hastanelere nakledildi. Hastane teknik birim personeli ve itfaiye ekiplerinin son kontrolleri yapmasıyla tatbikat tamamlandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER