İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gençlik efendimizin izinde

30 Kasım 2016 - 18:18 'de eklendi ve 567 kez görüntülendi.
Gençlik efendimizin izinde

Anadolu Gençlik Derneği’nce (AGD) düzenlenen “Efendimizin izinde Siyer-i Nebi” yarışması kayıtları tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de devam ediyor.

ROL MODEL ALMALARI GEREKİR

AGD Kırıkkale Şube başkanı Yusuf Bayraktar yaptığı açıklamada tüm Türkiye genelinde ve Kırıkkale’de kayıtların 4 Aralık 2016 Cuma gününe kadar süreceğini bildirdi. Bir milletin en büyük gücünün imanlı ve inançlı evlatları olduğunu belirten Bayraktar, gençlerin kendilerine en başta Peygamber Efendimiz’i (S.A.V) rol model almaları gerektiğini söyledi.

AYRI AYRI ÖDÜLLENDİRİLECEK

“Tabi ki Rasullullah Efendimiz’i rol model alabilmek için en önce O’nu tanımalı ve bilmeliyiz. Bunun içinse Rasullullah Efendimiz’in hayatını doğru kaynaklardan okuyup öğrenmeliyiz. Bilhassa gençlerimizin mayasına Peygamber sevgisini koyabilirsek ne mutlu bize.” diyerek açıklamalarına devam eden Yusuf Bayraktar, Kırıkkale genelinde ve Türkiye genelinde dereceye girenlerin ayrı ayrı ödüllendirileceğini sözlerine ekledi.

İNTERNETTEN BAŞVURULAR

Ayrıca yarışmanın ortaokul ve lise öğrencilerini kapsadığını açıklayan Anadolu Gençlik Derneği ortaokullar komisyon başkanı Yunus Koç, “yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimizin www.efendimizinizinde.com adresinden başvurabileceklerini belirtti. Sınavın 17 Aralık Cumartesi günü saat: 11.00 da yapılacağını söyleyen Koç, “Sonuçlar 31 Aralık’ta açıklanacak ve dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri yine 31 Aralık gecesi AGD’mizin düzenleyeceği Mekke’nin Fethi programında takdim edilecek” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER