İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Gençler unutmayacak

13 Ocak 2017 - 18:25 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.
Gençler unutmayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla gençleri bir araya getirecek. Kırıkkale’den de katılımın olacağı etkinlikte o gece yapılan hainlik konusu ele alınacak.

DUR DİYEN KAHRAMANLAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla farklı kentlerden gençleri Ankara’da bir araya getirecek. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, “canı pahasına darbeye dur diyen kahramanlar” gençlere anlatılacak.

FETÖ’NÜN DARBE GİRİŞİMİ

Gençler, 15 Temmuz’un izlerini Ankara’da yerinde görecek. Her hafta 4 ilden 40’ar genç Ankara’ya gelecek. Gençlere “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” sunumu yapılacak ve konuklara Anadolu Ajansının “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitapçığı dağıtılacak.

320 GENÇ KATILACAK

Gençler ayrıca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbeci askerlerinin ilk hedeflerinden olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Ankara Emniyet Müdürlüğü binasını, Beştepe Millet Camisi ve darbe girişiminin izlerini taşıyan birçok yeri ziyaret edecek. Projenin galası, 14 Ocak Cumartesi günü bakanlık konferans salonunda saat 10.00’da yapılacak. Galaya, Ankara, Konya, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Bolu ve Afyonkarahisar’dan 320 genç katılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER