İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Geleceğinize sahip çıkın

20 Eylül 2016 - 0:41 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi.
Geleceğinize sahip çıkın

ŞEHİT ALPASLAN YAZICI’NIN İSMİ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE YAŞAYACAK

 

VALİ HAKTANKAÇMAZ: “ŞEHİT KANLARIYLA SULANAN BU TOPRAKLARIN KIYMETİNİ BİLİN”

 

 

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı, Kırıkkale’de 241 okulda çalan ders ziliyle başladı. FETÖ operasyonları kapsamında el konulan ve şehit Alpaslan Yazcı’nın isminin verildiği eski Özel Kızılırmak Lisesi’nde tören düzenlendi.

 

3 BİN ÖĞRETMEN, 50 BİN ÖĞRENCİ

Uzun bir yaz tatilinin ardından ilimiz genelinde bulunan 3 bin 528 öğretmen ve 50 bin 052 öğrenci, dün çalan ders ziliyle yeni eğitim yılına başlamış oldu. FETÖ operasyonları kapsamında devletin el koyduğu eski Özel Kızılırmak Lisesi’nde tören düzenlendi. Yeni eğitim yılında Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet verecek olan okulda tören düzenlendi.

 

672 BİN ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Törende ilk konuşmayı yapan Okul Müdiresi Selma Nezir, öğrencilerine başarılı şekilde eğitim vermenin çabasını göstereceklerini dile getirdi. Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ise, yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı olması temennisinde bulundu. Eğitime yönelik yatırımların devam ettiğini belirten Çetin, Kırıkkale genelinde 672 bin ücretsiz kitap dağıtıldığını dile getirdi.

 

HEPİMİZ KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ

Son olarak konuşma yapan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, “Ülkemizin bir uçurumun kenarından döndüğü 15 Temmuz sonrasında, milletten toplanan parayla yaptırılan bu okulda, o talihsiz gecede gözünü kırpmadan hayatını feda eden şehidimizin isminin verildiği bir okulda kenetlenmiş durumdayız. Değerli öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretim süresi boyunca verdikleri çalışmalarla seviyelerimizi en üstüne çıkma doğrultusunda çaba göstereceğinden hiç şüphemiz yoktur” dedi.

 

GELECEKTE DE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKIN

15 Temmuz gecesinde yaşanılanlar hakkında öğrencilere seslenen Haktankaçmaz, “Sizler büyüyünce ülkemizin ne kadar kötü bir sınavla, hain bir girişimle bırakıldığını muhakkak büyüdüğünüzde anlayacaksınız. Geleceğimizin teminatı olarak sizlerden şunları bekliyoruz. Bu ülkeye, bu millete sahip çıkmanızı bekliyoruz. Ders çalışmak, önemli bir şey ama onun en önünde hepimizin bugünde vatandaşlarımızın ve sizlerin yerine getirmesi gereken en önemli ödev bizleri yetiştiren bu toprakları ne pahasına olursa olsun sahip çıkmaktır” ifadesinde bulundu.

 

AKLINIZI KİMSEYE KİRALAMAYIN

Öğrencilerin başarılı olması için çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Haktankaçmaz, “İleriki dönemlerde ne olursa olsun, asla ve asla düşüncenizi, iradenizi kimseye kiralamayın, kimsenin emrine de vermeyin. Kendi akıllarını başkalarının himayesinde kullanarak, kendi ülkesine hıyanet edenlerin sonunu hepimiz görmüş olduk. Ülkemiz o gece örneğine az rastlanır ama bu milletin tarihinde var olan bir destanı yazarak, bu darbe kalkışmasını olumsuz şekilde sonuçlandırmıştır” şeklinde konuştu.

 

15 TEMMUZU ANLATAN BROŞÜRLER

Konuşmaların ardından Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, protokol üyeleri, eğitim camiası ve şehit Alpaslan Yazıcı’nın ailesiyle birlikte okulun açılış kurdelesi kesildi. Şehit Yazıcı’nın oğlu Ahmet ile yakından ilgilenen Vali Haktankaçmaz, beraberindeki heyetle birlikte sınıfları gezerek öğrencilere kitaplarını teslim ettiler. Kitapların yanı sıra öğrencilere, 15 Temmuz darbe gecesinin anlatıldığı el broşürleri de takdim edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER