İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Geleceğimiz sağlıklı yetişsin

26 Ağustos 2016 - 14:47 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.
Geleceğimiz sağlıklı yetişsin

Sağlık Bakanlığı tarafından önleyici sağlık hizmetlerini tanıtmak amacıyla Kırıkkale´ye gönderilen Sağlıklı Yaşam Aracı, Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı sağlık çalışanları tarafından, Kırıkkale´nin her köşesinde ve muhtelif semt pazarlarında hizmet vermeye devam ediyor.

BİLGİLENDİRME BROŞÜRLERİ

Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşam aracının halkın temel sağlık sorunlarına destek verdiğini söyledi. Güngüneş, “Aracımızda bulunan personelimiz halka yönelik ‘obezite, diyabet, fiziksel aktivite, aile içi şiddet, ruh sağlığı ve organ bağışı´ konularında bilgilendirme yaparak broşür dağıtıyor”şeklinde konuştu.

HASTALIKLARDAN KORUNMA

Güngüneş açıklamasının devamında “Aracımızla başta okullar olmak üzere, pazaryeri, kent meydanı gibi kalabalık insanların bulunduğu yerlerde hizmet vererek, halkımız bilgilendirilmekte olup, hastalıklardan korunma yolları hakkında videolar, çocuklarımız için de eğitici ve eğlenceli filmler izlenebilmektedir. Aracımız ilimizde hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER