İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Fi Yapı’nın sahibi gözaltında

18 Ağustos 2016 - 14:06 'de eklendi ve 546 kez görüntülendi.
Fi Yapı’nın sahibi gözaltında

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de çeşitli konutlar yapan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesini, Fi Yapı ile operasyon düzenlenen Akfa Holding arasındaki para trafiğinin oluşturduğu iddia edildi.

PARA TRAFİĞİ İDDİASI

Akfa Holding merkezli operasyon kapsamında önemli bir isim daha gözaltına alındı. Gözaltı listesinde adı bulunan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan da gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesini, Fi Yapı ile operasyon düzenlenen Akfa Holding arasındaki para trafiğinin oluşturduğu iddia edildi. İstanbul Mali Polisi dün çok sayıda adrese yönelik operasyon yaptı. 120 kişi hakkında gözaltı kararı bulunurken, 97 kişi gözaltına alınmıştı.

KENDİSİ TESLİM OLDU

Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan da gözaltında Örgütü’ne  mali destek sağladıkları iddiası ile Akfa Holding’in sahibi Fatih Aktaş ile A101 marketlerinin sahibi Turgut Aydın da gözaltına alınmıştı.

Edinilen bilgiye göre gözaltı listesinde adı bulunan Fikret İnan, polis ekiplerine kendisi teslim oldu. İddiaya göre Akfa Holding tarafından 2011-2015 yıllarında toplanan 40 milyon dolar “himmet” parasının Bank Asya üzerinden ABD merkezli okullara ve derneklere usulsüz olarak aktarıldığı belirlendi.

DAİRELER FATİH AKTAŞ’A GEÇTİ

Fi Yapı ile Akfa Holding arasında bir kaç yıl önce ‘para ilişkisi’ olmuştu. Şirketin satışını yaptığı çok sayıda daire Akfa’nın patronu Fatih Aktaş’a geçmişti. Konu ile ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam eden bir soruşturma da bulunuyor.

ŞİRKETİ İFLAS ERTELEME ALDI

Öte yandan, teslim etmesi gereken binlerce dairesi bulunan Fi Yapı, iflas erteleme başvurusu yapmıştı. Şirkete yönelik verilen erteleme kararı sürüyor. İstanbul Anadolu 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davanın bir sonraki duruşması önümüzdeki 7 Eylül’de yapılacak

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER