İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Fedakârlık isteyen meslek

12 Ocak 2017 - 18:58 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.
Fedakârlık isteyen meslek

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle yerel ve ulusal medyada çalışan gazeteciler ile makamında bir araya geldi. Gazeteciliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu söyleyen Saygılı, “Basın, yaptığı haberlerle topluma yön verir” dedi.

DEVLET VE HALK ARASINDAKİ KÖPRÜ

’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yerel ve ulusal medyada çalışan gazeteciler ile makamında bir araya geldi. Gazeteciler gününe yönelik açıklamalarda bulunan Saygılı, bütün basın mensuplarının günlerini kutladı. Bir şehrin yönlendirilmesi amacıyla önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Saygılı, “Basın, yaptığı haberlerle topluma yön verir, devlet ve halk arasında köprü vazifesi görür” dedi.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORSUNUZ

Saygılı, öncelikle gazetecilerin gününün kutlayarak Belediye başkanları, yöneticiler ve bürokratların gazetecilerle bir bütün olduğunu söyledi. Saygılı, bu nedenle gazetecilerin zaman konusunda sınırlı olmadıklarını belirterek idarecilerinde aynı durumda olduğunu ifade etti. Gazeteciliğin fedakarlık isteyen meslek olduğunu dile getiren Saygılı, “Mesai kavramı olmadan gerçekten de önemli çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz” şeklinde konuştu.

750 ARAÇLIK OTOPARK

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Kırıkkale´nin durumu ve çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Saygılı Kırıkkale´nin kısa vadede en önemli sorunun trafik olduğunu belirterek sorunun giderilmesi noktasında Kaletepe çevresindeki alanda 750 araçlık bir açık hava otoparkı yapacaklarını ve bu konuda çalışmaların başladığını söyledi.

SON 30 YILIN EN AĞIR KIŞI

Bu arada karla mücadele konusunda da Kırıkkale´nin son 30 yılın en ağır kışını yaşadığını bunun için bu zamana kadar kullandıkları tuz miktarının geçtiğimiz yıllara oranla en az 10 kat arttığını belirtti. Saygılı, sohbet sonunda tüm gazetecileri bir kez daha kutlayarak hediye takdim etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER