İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

ERDOĞAN AÇIKLADI

29 Eylül 2016 - 14:14 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.
ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde OHAL’in uzatılması, PKK-FETÖ, Moody’s’in, Türkiye’nin kredi notuna ilişkin kararı vardı.

TALİMATLARI NEREDEN ALDIKLARINI BİLİYORUZ:

İstediğiniz kadar düşürün. Türkiye’nin gerçeği bu değil. Türkiye yatırımlarına, kalkınmaya devam ediyor. Siz Türkiye’nin gerçeklerinden uzaksınız. Bunların cebine 3-5 kuruş ekstra para koy, istediğin notu al, bunlar böyle çalışıyorlar. Talimatları nereden aldıklarını biliyoruz. Bu kuruluşların işi, çobanlara hakaret olmasın da yalancı çobanın işine döndü. Türkiye ile ilgili o kadar çok yalan yanlış adımlar attılar ki artık kimse onları ciddiye almıyor. Bizim ölçümüz bu kuruluşların raporları, notları değil, biz reel ekonomiye bakıyoruz.

15 TEMMUZ İKİNCİ KURTULUŞ SAVAŞI:

1920’de bize Sevr’i gösterdiler, 1923’de Lozan’a bizi razı ettiler. Birileri de bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştılar. Şu anda Ege’yi görüyorsunuz, bağırsan sesinin duyulacağı adaları biz Lozan’da verdik. Zafer bu mu? O masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını vermediler, veremediler. Veremedikleri için onun sıkıntısını biz yaşıyoruz. Şayet bu darbe de başarılı olsaydı herhalde Sevr’i dahi arayacağımız bir dayatma ile karşımıza çıkacaklardı. O gece Türk milleti sadece bir darbeyi önlemekle kalmamış, ülkesini bir işgalden kurtarmıştır. 15 Temmuz, Türk milletinin ikinci bir Kurtuluş Savaşı’dır. Her 15 Temmuz artık şehitlerimizi gazilerimizi anmak üzere o gün tatil edilecektir.

3 AY YETERLİ OLMAYACAK:

Dünyada kimse Fransa’ya diyor mu “Siz 1 yıl OHAL ilan ettiniz” diye… Bizim bakan arkadaşlara akıl veriyorlar, “1 yıl OHAL Türkiye için doğru değil, 3 ayı bir daha uzatmayın” diye. Dur bakalım, sabırlı ol, belki 12 ay da yetmeyecek. Bu devletin, bu terör organlarının uzantılarından arındırılması için zamana ihtiyacı var. Biz şu anda zamanla yarışıyoruz. Mesele öylesine derin ve öylesine grift ki OHAL için 3 aylık sürenin yeterli olmayacağı görülüyor. Bunun için dün yaptığımız Milli Güvenlik Kurulu toplantısında olağanüstü halin 3 ay daha uzatılması hükümete tavsiye edildi.

HER MUHTAR MAHALLESİNİN LİDERİDİR:

Bir siyasi parti genel başkanımız kalkıyor bir değerlendirme yapıyor: BM’de dünya liderlerine mi muhtarlara mı konuşuyorsun belli değil. Bilmiyor ki benim her muhtarım kendi mahallesinin lideridir. Muhtarı küçümseyen halkı küçümseyen bir siyasi parti liderinin ne partisine ne de ülkesine hayrının dokunması beklenemez. BM genel kuruluna hitap etmekten nasibini almamış bir kişinin değerlendirmesini kaale almaya gerek yok.

FIRAT KALKANI’NDAN RAHATSIZ OLDULAR:

PKK’nın son dönemde artan eylemlerinin tek bir sebebi vardır. FETÖ’nün üzerinde oluşan baskıyı azaltmak ve Suriye’nin veya Suriye’de Türkiye’nin dikkatini dağıtmak.KK ve FETÖ’nün hatta PKK ve DEAŞ’ın nasıl işbirliği içinde olduklarına dair sayısız belge bulunuyor. Suriye’de de bölücü örgütün PYD YPG adıyla faaliyet gösteren unsurları Türkiye karşıtı faaliyetlerini sürdürüyor. Fırat kalkanı operasyonunda çok rahatsız oldular. Bünyesindeki FETÖ’cülerin temizlenmesiyle safralarından kurtulan TSK, Türkiye tarihinin en kapsamlı sınır dışı operasyonunu başarılı şekilde sürdürüyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER