İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Ekonomimiz çok güçlü

29 Kasım 2016 - 12:45 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.
Ekonomimiz çok güçlü

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Süleyman Köstekli, Dolar ve Euro’daki artışları bahane eden bazı spekülatörlerin zam yapıp piyasaları etkilemeye çalıştığını dile getirdi. Birlik Başkanı Köstekli, “Bizim çok güçlü bir ekonomimiz var. Bu olumsuz süreç kısa sürede sona erecektir” dedi.

TÜKETİCİLERE UYARI YAPTI

Dünya’da yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerle dövizde meydana gelen artışın fırsatçıları ortaya çıkardığını belirten Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Köstekli, tüketicilere uyarılarda bulundu.

ZAM HAVASI ESTİRİYOR

Türkiye’nin güçlü bir ekonomisi olduğuna dikkat çeken Başkan Köstekli, “Dünya genelinde yaşanan bir takım değişikliklerle Dolar ve Euro kurları değişkenlik gösterebiliyor. İşte tam bu sırada ortaya çıkan bir takım spekülatörler piyasalarda zam havası estiriyor. Birçok sektörde bunu görmek mümkün. Örneğin konut sektöründe satış fiyatları bir anda yükseliyor. Kiralar artırılıyor. Buna dikkat etmek lazım. Felaket tellallığı ülkeye zarar getirir. Şu aşamada önemli olan Türk Lirası kullanımıdır. Dolar ya da Euro’ya bağlılık ülkemizin yaşadığı en önemli sorunlardan biridir” dedi.

SPEKÜLATÖRLERİN İŞİNE YARAR

Vatandaşların ekonomiye güvenmesini tavsiye eden Başkan Köstekli, şöyle devam etti: “Kimsenin panik yapmasına gerek yok. Bu noktada önemli olan ‘zam gelecek’ düşüncesiyle bir takım ürünlere yüklenmemektir. Bu durum sadece fırsatçıların ve spekülatörlerin işine yarar. Geçen zaman içinde piyasalar bir dengeye oturunca fiyatlarda istenilen seviyeye gelecektir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER