İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Eğitimin neferleri

23 Kasım 2016 - 18:37 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.
Eğitimin neferleri

Mesleğe başladığı andan itibaren etrafına sevgi dağıtan, içimizi aydınlatarak bizleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de düzenlenecek olan renkli etkinliklerle bir kez daha hatırlanacak.

BİZLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Öğrencileri için yapıcı ve üretici olan, sevgi dolu yaklaşımıyla etrafına sevgi dağıtan öğretmenlerin günüdür bugün. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olan öğretmenler için bugün bir dizi etkinlikler düzenlenecek.

YEGÂNE MESLEĞİN MENSUPLARI

Ulusların gelişmişlik düzeyleri, eğitimlerine verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmendir. Sizler, çocuklarımızı hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, ulus, bayrak, insanlık sevgisini aşılayan, özgürlük ve demokrasi bilincini kazandıran yegâne mesleğin mensuplarısınız.

ÖĞRETMENLER YEMİN EDECEK

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım 2016 Perşembe günü saat 13.45’te Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde resim sergisinin açılışı yapılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şiirler okunacak. Emekli öğretmenin konuşma yapmasının ardından, protokol konuşmaları yapılacak. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapılacak. Aday öğretmenlerin yemin etmesinin ardından, kıdemli öğretmenlere plaket takdim edilecek.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER