İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Dünya ve ahret hayatı

18 Kasım 2016 - 13:33 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.
Dünya ve ahret hayatı

Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde “Dünya ve Ahret Hayatı” konulu konferans düzenlendi. Karakeçili Merkez Cami Toplantı Salonunda düzenlenen konferansta konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, dünya hayatının da ahiret hayatınında önemli olduğunu söyledi.

NEFSİNİ TATMİN ETME YERİDİR

“Yüce yaratan Allah hem ölümü, hem de hayatı yarattı” diyen Gerek, şöyle devam etti:

“Ölüm var ki hayat anlamlı oluyor, dünya hayatı da, ahret hayatı da önemli. Dünya hayatı bir tarla, ahret hayatı da dünya hayatında ektiğin tohumların ürününü almaktır. Ülkemizde zaman çok iyi değerlendirilmiyor, okumak, ibadet etmek, bağ bahçe yetiştirmek ve insanlara hizmet ederek faydalı olan şeylerle zamanını değerlendirmek gerekmektedir. Her nefis ölümü tadacaktır. Dünya hayatı insanın nefsini tatmin etme yeridir.

İBADETİNDE ÖRNEK OLMALIDIR

Nefsinizin ve şeytanın tuzaklarına düşmeyiniz. Dünyanın güzel konforlu yaşantısı için gayret sarf ediyoruz, yatırımı ahret içinde yapmalıyız. Gençlerimize dini ilmin yanında müspet ilimde öğreteceğiz. İyi evlat yetiştirmek için anne kızının baba oğlunun yaşantısında ibadetiyle örnek olmalıdır.” Konferansa Kaymakam Emrah Uzun ile birlikte cami görevlileri, Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER