İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Doğalgaz sorunu çözülüyor

29 Kasım 2016 - 12:40 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.
Doğalgaz sorunu çözülüyor

Kırıkkale’nin ekonomisine katkı sağlaması amacıyla kurulan ve uzun zamandır doğalgaz sorunu yaşayan Organize Sanayi Bölgeleri’nin sorununda önemli adımlar atılıyor.  Bu durum hakkında önemli mesafe aldıklarını belirten Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, “İnşallah bu sorunu çözüme kavuşturacağız” dedi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Vali Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale merkez, Yahşihan, Bahşılı, Hasandede ve Hacılar’a Doğalgaz temin eden KIRGAZ Kırıkkale-Kırşehir Doğalgaz Dağıtım Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’ye ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında Haktankaçmaz, KIRGAZ Müdürü Fatih Güven’den çalışmaları hakkında bilgi aldı.

DOĞALGAZ AĞLARINI GENİŞLETİYOR

Müdür Güven, KIRGAZ olarak Kırıkkale’de 62 bin 883 aboneye ulaştıklarını, yıllık ortalama 85 milyon metreküp (m3) doğalgaz tüketiminin gerçekleştiğini söyledi. Müdür Güven, lisans sahası kapsamında bulunan bütün konutların çağın yakıtı doğalgazdan yararlanması için ağlarını genişlettiklerini kaydetti.

GEREKEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ

Ziyarette Vali Haktankaçmaz, OSB’lerin doğalgaz sorununun çözümü noktasında Kırıkkale Milletvekilleriyle Maliye Bakanlığına yaptıkları ziyareti hatırlattı. Kırıkkale’de bulunan OSB’lere gelen yatırımcıların Doğalgaz talebi bulunduğunu, yatırımcıların bu talebini karşılama noktasında Maliye Bakanı Naci Ağbal’a Milletvekilleriyle birlikte ziyarette bulunduklarını belirten Vali Haktankaçmaz, bu konuda Bakan Ağbal’dan söz aldıklarını söyledi. Yapılacak çalışmayla Kırıkkale OSB, Silah İhtisas OSB ve Keskin OSB’ye doğalgaz kazandıracaklarını vurgulayan Vali Haktankaçmaz, Keskin OSB’ye doğalgaz verilirken bu imkandan Keskin ilçe merkezinin da yararlanması için çalışmalar yapılabileceğini kaydetti.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER