İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Dişlerinizi koruyun

25 Kasım 2016 - 12:41 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.
Dişlerinizi koruyun

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle Gürler İlköğretim Okulunda ilkokul öğrencilerine yönelik bilgilendirici slaytlar eşliğinde eğitici bir seminer düzenlendi.

ÖĞRENCİLERİMİZ BİLİNÇLENİYOR

22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle Gürler İlköğretim Okulunda ilkokul öğrencilerine yönelik İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Müdür Dr. Mustafa Uzun, “Ağız Diş Sağlığı Haftası da sindirimin ilk organı olan ve rahatsızlığı durumunda tüm vücudun sağlığını etkileyen böyle hassas bir sistemin önemini anlatmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için kutlanmaktadır” dedi.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Uzun, “Çünkü burada oluşan bir problem kalp ve dolaşım sisteminde, solunum sisteminde, mide ve barsaklar gibi sindirim sistemimizde birtakım rahatsızlıklara yol açmakta hatta kemik erimesi, gebelerde düşük riski vs. gibi birçok istenmeyen durumlara neden olabilmektedir.

Biz de İl Sağlık Müdürlüğü olarak okullarda ve kamu kuruluşlarında eğitici programlar yaparak, halka açık yerlerde standlar kurarak, diş taramaları yaparak, yazılı broşür ve afişler basıp dağıtmak ve ağız diş sağlığı hizmeti veren sağlık kuruluşlarını denetleyerek daha iyi hizmet vermelerini sağlamak suretiyle bu konuya gereken hassasiyeti vermekteyiz” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER