İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Diş teli sizi korkutmasın

25 Ağustos 2016 - 14:34 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.
Diş teli sizi korkutmasın

Hızlı diş teli tedavisi Fastbraces ile diş çapraşıklığı tedavisi süresi kısalıyor. Bu teknikle, 5 ila 12 ay gibi kısa bir süre içinde hızlı, güvenli ve zahmetsiz bir şekilde güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Kırıkkale Sağlık İl Müdürü Mustafa Uzun, sadece birkaç ay süren hızlı diş teli tedavisi Fastbraces’i anlattı.

DÜZELMESİ SAĞLANIYOR

“Fastbraces, dişlerdeki çapraşıklıkları daha kısa bir süre içinde düzeltmek için geliştirilmiş olan bir tekniktir. Geleneksel diş teli tedavileri ile diş çapraşıklığı ortalama iki yıllık bir süre içinde ve iki aşamada tedavi edilebiliyordu. Birinci yılda dişlerin sadece ağızda görülen kısımları aynı hizaya getirilir. İkinci yılda ise diş kökünün konumu düzeltilebilir. Oysaki hızlı diş teli Fastbraces tekniğinde tedavinin başından itibaren diş kökü ile birlikte dişin düzeltilmesi hedeflenir. Bunun için de üçgen ve özel olarak üretilmiş kare tellerden faydalanılır. Bu sayede aynı anda hem dişin taç kısmının hem de kök kısmının düzelmesi sağlanır.”

ETKİLEYEN FAKTÖRLER

“Hızlı diş teli Fastbraces tedavisinde iyileşme süresini etkileyen faktörler; dişin yapısı ve dişlerin kapanış şekli, bireyin kemik yapısı ve yoğunluğu, dişin hareket hızı, büyüme ve gelişim süreci ve tedavi seanslarına devam düzenliliği olarak sayılabilir. Yaklaşık 20 yıldır yapılan araştırmalarla sürekli geliştirilen Fastbraces tekniği ile dişin doğal sürme hızına çok yakın bir kuvvet uygulanarak diş teli tedavi süresi oldukça kısaltılabiliyor. Bu sayede Fastbraces hızlı diş teli tedavisi ile dişlerdeki çapraşıklıklar haftalar içinde hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edilebiliyor.

ESTETİK DİŞ TELİ SEÇENEĞİ

Uzun, “ “Fastbraces tekniğinde kullanılan braketlerde, metal veya kişinin kendi diş rengine uyumlu olan estetik olmak üzere iki farklı seçenek tercih edilebilir. Bu teknikte kullanılan telin esnekliği sayesinde ağrı ya da sızı riski düşük olur. Teller, esnek yapısı sayesinde hızlı, ağrısız ve güvenli bir tedavi imkanı sunar. Dişlerinde çapraşıklık olan, 11-13 yaştan itibaren her hastaya güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Siz de Fastbraces tekniği ile daha hızlı ve güvenilir bir şekilde güzel ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER