İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Destek programları imzalandı

10 Ekim 2016 - 20:55 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi.
Destek programları imzalandı

Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız’ı, Pakistan’da bulunan Ghulam Ishaq Khan Enstitüsü Mühendislik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jameel-Un Nabi, makamında ziyaret etti.

ÇALIŞMALAR ANLATILDI

Ziyarette Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saffet Nezir, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mahmut Böyükata, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birim Başkanı Okt. Rüstem Orhan da hazır bulundular.

MEVLANA ANLAŞMASI

Ziyarette mevcut ortak bilimsel çalışmalar hakkında istişarede bulunmanın yanı sıra ileride gerçekleştirecek bilimsel çalışmalar için TUBİTAK-PSF (Pakistan Bilim Vakfı) arasında ikili işbirliği destek programları çerçevesinde hazırlanan proje üzerinde fikir alış verişinde bulunulup gerekli imzalar atıldı. Aynı zamanda iki üniversite arasında Mevlana Anlaşması da imzalandı.

TÜRKİYE İÇİN DUA ETTİK

Ayrıca ziyaret esnasında Prof. Dr. Jameel-Un Nabi; Türkiye ve Pakistan’ın iki kardeş ülke olduğunu, 15 Temmuz akşamı Türkiye’deki gerçekleştiren darbe girişimini geç vakte kadar takip ettiklerini ve ailecek Türkiye için dua ettiklerini belirtti. Ayrıca Prof. Dr. Jameel-Un Nabi, misafirperverliklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız’a teşekkürlerini iletti ve Pakistan’a davet etti. Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız ise Dr. Jameel-Un Nabi’ye ziyaretlerinden ve davetinden dolayı memnuniyetlerini ileterek ilk fırsatta kendilerini ziyaret etmek istediğini ifade etti.

İNCELEMELERDE BULUNDU

Görüşmenin bitiminde Prof. Dr. Jameel-Un Nabi, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Laboratuvarlarını ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Siyami Karahan’dan merkezde yürütülen bilimsel araştırma çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER