İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Cumhuriyetin onurlu sembolleri

19 Eylül 2016 - 16:12 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.
Cumhuriyetin onurlu sembolleri

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, gazilerimizin bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleri olduğunu söyledi.

 

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, 19 Mart Gaziler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Kızık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıl dönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

 

BAĞIMSIZ YAŞAMASINI SAĞLAMIŞTIR

“Yüce milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve bağımsız yaşamasını sağlamıştır. Bu nedenle gazilerimiz bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyetimizin onurlu sembolleridir”

 

HEPİMİZİN ÖNCELİKLİ GÖREVİDİR

“Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız yaşatmak, vatanın bütünlüğü ve ulusal birliğimizi korumak uğruna gazi ve şehit olan evlatlarımız ile aileleri en kutsal emanetlerimizdir. Onlara sahip çıkmak, onların huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmelerini sağlamak, hepimizin öncelikli görevidir. Bu vesileyle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazi ve Mareşal unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, Ülkemiz topraklarına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, ulusal kahramanlığımızın simgesi şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER