İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Cumhuriyetimiz, yaşadığımız sorunların çaresidir

28 Ekim 2016 - 14:01 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.
Cumhuriyetimiz, yaşadığımız sorunların çaresidir

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Merkez İlçe Başkanı Kızık, mesajında “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözüyle felsefesini belirlediğini söyledi.

CUMHURİYET SAYESİNDEDİR

Cumhuriyetin, etnik ve dini tüm ayrımları reddederek, her bir vatandaşımızın fikir özgürlüğünü, toplumsal dayanışma ülküsüyle bütünleştirdiğini dile getiren Kızık “Partimizin adından da anlaşıldığı gibi halkımızın en büyük kazanımı olan cumhuriyetimizin devrimci karakteri, bu bütünleşmenin sonucu olarak yüzlerce ülkeye de ilham kaynağı olmuştur. Yıllar boyunca Ortadoğu’nun kan ve barut kokan coğrafyasından uzak durmayı başarmışsak, Müslüman ülkelerin örnek aldığı bir çağdaşlaşma yolculuğuna sahipsek, yüzünü döndüğü Batı Medeniyetinin hayranlıkla izlediği bir ülke olduysak, Cumhuriyet sayesindedir.

UMUTSUZ DEĞİLİZ

Dolayısıyla, tarihimizin en derin krizlerini yaşadığımız bugünlerde umutsuz değiliz. Ulu Önder Atatürk’ün ” Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını” söylediği Cumhuriyetimiz, yaşadığımız tüm kriz ve sorunların da çaresi olacaktır. Bu duygu ve inançla 93. yaşını kutladığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Terörle mücadele de şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı iletiyorum. Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumaya kararlı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER