İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Çiftçilere hayvan desteği

29 Kasım 2016 - 12:38 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.
Çiftçilere hayvan desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri ‘Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiriciliği proje konusun da hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçilere hayvanları dağıtıldı.

40 ADET KÜÇÜKBAŞ DAĞITILDI

İlimiz merkez İlçe Yukarımahmutlar köyünden küçükbaş hayvan yetiştiriciliği proje konusun da hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçiye hayvanları dağıtıldı. İl Müdürü Sırrı Yılmaz’ın katılımı ile Yukarımahmutlar köyünde İVESİ ırkı 38 dişi,  2 erkek olmak üzere toplam 40 adet küçükbaş hayvan hak sahibine teslim edildi.

PROJE ÇALIŞMASI DEVAM EDECEK

Bu proje ile ilimizde İVESİ ırkı küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin artırılması; kırsal alanda atıl olan genç iş gücünün üretime kazandırılması ve ilimiz şartlarına uygun yeni bazı ırkların yetiştirilmesi amaçlanıyor. Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında ilimizde bir adet MORKARAMAN, 16 adet MERİNOS ırkı küçükbaş hayvancılık projesi konusunda hibe almaya hak kazanan Genç Çiftçilere de hayvan dağıtımının ileriki tarihlerde yapılacağı bildirildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER