İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bu hainliği asla unutmayın

22 Eylül 2016 - 9:00 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.
Bu hainliği asla unutmayın

VALİ HAKTANKAÇMAZ, DARBE KALKIŞMASI HAKKINDA ÖĞRENCİLERE SESLENDİ:

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Programı’ düzenlendi. Terör mensuplarına karşın birlik ve beraberlik mesajının verildiği törende öğrencilere seslenen Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, “Şehit kanlarıyla sulanan bu aziz vatana yapılan hainliği asla unutmayın” dedi.

DUALAR EŞLİĞİNDE ANILDILAR

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz’da kalkıştığı darbe girişimini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Programı’ ile dualar eşliğinde anıldı.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda, Nur Camii imamı Murathan Önder tarafından seslendirilen Kur’an-ı Kerim tilaveti duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, bu ülkenin kolay kazanılmadığını dile getirdi.

ŞEHİT KANLARIYLA SULANDI

Daha sonra konuşma yapan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Pensilvanya zihniyetine kendini kaptıran bazı zihniyetlerin 15 Temmuz gecesi, darbe kalkışmasında bulunduklarını ifade etti. Gönlünde vatan ve demokrasi ruhu olan milyonlarca insanın meydanlarda bu kalkışmaya izin vermediğini belirten Haktankaçmaz, “Şehit kanlarıyla sulanan bu aziz vatana yapılan hainliği asla unutmayın” dedi.

HERKES AİLESİYLE HELALLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘meydanlara inin’ çağrısıyla birlikte bütün insanların evlerinde abdest alarak ve de aileleriyle helalleşerek çıktığını söyleyen Haktankaçmaz, “Geçmiş yıllarda bu topraklar nasıl kolay kazanılmadıysa, kolayda düşmanın eline verilemezdi. Bu bilince sahip olan kardeşlerimiz, ülkenin dört bir yanında vatanına sahip çıktı” şeklinde konuştu.

UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ

Biz bu topraklarda güçlü bir şekilde yaşadıkça düşmanlarımız rahat durmayacaktır diyen Haktankaçmaz, “Ülkemiz 15 Temmuz gecesi uçurumun kenarından döndü. Pensilvanya’da bulunan bir hainin arkasında tek başına bu girişimde bulunamayacağını da hepimiz biliyoruz. Düşmanlarımıza karşı daha çok çalışmalı ve onlara gereken cevabı en iyi şekilde vermeliyiz” ifadesinde bulundu.

ÜLKEMİZE HER ZAMAN SAHİP ÇIKMALIYIZ

15 Temmuz darbe kalkışması gecesinde, askeri üniforma içine gizlenmiş teröristlerin kendi halkına silah doğrulttuğunu belirten Haktankaçmaz, “Hepimizin en önemli görevi, bu ülkeye sadakattir. Her ne durumda olursak olalım, ülkemize her yerde ve her bölgede en iyi şekilde sahip çıkmamız gerekiyor. Bizlere verilen görevleri de başarılı şekilde yerine getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI

Olmazsa olmazlarımız arasında vatan toprağı ve bayrağımız yer almalıdır diyen Haktankaçmaz, “Ülkemizin menfaatini kendi menfaatimizden ilerde tutup bize verilen görevi en iyi şekilde ilerlemeliyiz. İlerde hangi mesleği seçeceksiniz ya da ne iş yaparsanız size verilen görevi dört dörtlük yapmaktır. Herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yaparsa bu ülke güçlü olur” dedi.

1 GECEDE DARBEYİ ÇİZDİLER

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Darbe Kalkışmasını anlatan video gösterimi ve şiirler okundu. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin bir gecede hazırladığı ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nde hafızalara kazınan resimler çizildi. Resimleri yakından inceleyen Haktankaçmaz ve protokol üyeleri, öğrencileri tebrik etti.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER