İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Borçlardan kurtuluyoruz

23 Ağustos 2016 - 14:54 'de eklendi ve 342 kez görüntülendi.
Borçlardan kurtuluyoruz

Vatandaşın uzun zamandır merakla beklediği yasa yürürlüğe girdi. Artık vergi, prim, trafik cezası zammı ve faizi silinip yerine enflasyon güncellemesi yapılacak borçlar düşecek isteyen peşin isteyen taksitle ödeye bilecek.

İSTEYEN PEŞİN İSTEYEN TAKSİTLE ÖDEYECEK

Vatandaşın 31 Haziran 2016’ya kadar olan vergi, prim, trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi gibi borçlarına yapılandırma imkânı getiren yasa, yürürlüğe girdi. Vatandaş, başvuru yaparak borcunu yapılandırabilecek. Gecikme zammı ve faizi silinip, bunun yerine enflasyon güncellemesi yapılacağı için borç düşecek. İsteyen peşin, isteyen taksitle ödeme yapabilecek.

SON GÜN 31 EKİM 2016

Yapılandırma başvuruları 31 Ekim 2016 tarihine kadar yapılabilecek. Vergi, trafik cezası, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını yapılandırmak için ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet adresi üzerinden ya da bağlı olunan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılabilecek. Birden fazla vergi dairesine borcu olanlar her bir vergi dairesine ayrı ayrı başvuracak. Emlak vergisi ve su borçları için başvuru adresi ise belediyeler olacak. İsteyen peşin, isteyen taksitli ödeme yapacak.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME İMKÂNI

Borçların kredi kartıyla peşin ya da taksitle ödenmesi mümkün. Kredi kartıyla ödeme yapıldığında, işlem tarihi itibariyle borç ödenmiş olacak.. Kredi kartıyla bir veya birden fazla taksit ödenebilecek. Birden fazla taksitin ödenmesi durumunda kredi kartının kullanımından kaynaklı bankaya olan borçlar, taksitin ilgili olduğu ayda hesap ekstresine yansıtılacak.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER