İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bizleri geleceğe hazırlayandır

23 Kasım 2016 - 14:33 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.
Bizleri geleceğe hazırlayandır

Avukat Mehmet Yılmazer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklama yaptı. Öğretmenlerin taleplerine değinen Yılmazer, “Bizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlerimizi asla ve asla unutamayız” dedi.

FARKINDALIK OLUŞTURULMALI

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Avukat Mehmet Yılmazer, öğretmenlerin taleplerini dile getiren bir açıklama yaptı. Yılmazer, ”Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Öğretmenler Günü’nüzü şık bir kutlama ilanı ile ve bir kaç öğretmenimizi ziyaret edip bu öğretmenlerimize birkaç karanfil vererek kutlamak isterdim. Ancak öğretmenler gününde daha gerçekçi daha objektif olmamız gerektiğini hatırlatmak ve mevcut sorunlarınızla ilgili farkındalık oluşturmak için siz değerli öğretmenlerimiz için acil olarak hayata geçirilebileceğini düşündüğüm öncelikli birkaç önerimi sıralamak istiyorum” dedi.

İNTERNET ÜCRETLERİ ALINMAMALIDIR

Gelirleri ekonomik realitenin altında kalmış ve ciddi borç yükü yaşayan, kredi ve kredi kartı borcu yükü altında kalmış değerli öğretmenlerimiz için öğretmenlerimize özel borç yapılandırmaları ve gerekirse faizsiz kredi desteği devlet bankalarımızın öncülüğünde sağlanmalıdır. Öğretmenlerimize her yıl bir defa ödenen eğitim yardımının en az %100 artırılarak bir defa değil yılın her iki yarısı için de eğitim yardımı ödenmelidir. Öğretmenlerimizin mesaisi okul dışında ve evlerinde de devam ettiği için internet sağlayıcılarına yapacakları uygulama için vergi muafiyeti getirilerek öğretmenlerimizin bilgisayar ve cep telefonlarında kullandıkları internet ücretleri alınmamalıdır.”

HİÇBİR EMEKTEN KAÇINMIYOR

“Yukarıda saydığım palyatif çözümler sonrasında öğretmenlerimizin hayat standartlarının hak ettikleri yüksek seviyeye getirilmesi için etkin, yapıcı çözümler de acil olarak üretilmelidir Bu düşüncelerle bizleri yetiştiren, yetiştirirken hiçbir emekten kaçınmayan siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER