İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

BİSİKLETLER TESLİM EDİLDİ

25 Ekim 2016 - 11:36 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.
BİSİKLETLER TESLİM EDİLDİ

Kırıkkale’de Mehmet Işıtan Özel Eğitim İş Uygulama Okulunda “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında, bisiklet dağıtımı yapıldı. Halk Sağlığı Müdürü Güngüneş, engelli öğrencilerin engelleri dolayısıyla hareketsiz kalmamaları için bisiklet dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

KATILIM YÜKSEK OLDU

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında, Kırıkkale’de Mehmet Işıtan Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda eğitim gören öğrencilere bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi. Bisiklet dağıtım törenine Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ile Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

OBEZİTEYE MARUZ KALMAMALARI İÇİN

Engelli öğrencilere bisikletlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş “Engelli öğrencilerimizin engelleri dolayısıyla hareketsiz kalmaları ve sonucunda obezite ve bağlı hastalıklara maruz kalmamaları amacıyla bisiklet dağıtımı gerçekleştirdik. Hem problemlerini aşmak hem de hayatlarına renk katmayı amaçlayan etkinliğimize katılanlara teşekkür ederiz. Daha sağlıklı bir Kırıkkale dileğiyle” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER