İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Birliğimizi asla bozmayacağız

13 Ekim 2016 - 13:58 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.
Birliğimizi asla bozmayacağız

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, Muharrem Ayı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Birlik ve beraberliklerini asla bozmayacaklarını belirten Kızık, “Ülkemizdeki terör olayları canımızı yakıyor” dedi.

TERÖR YÜREĞİMİZİ YAKIYOR

Muharrem Ayı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık açıklamalarda bulundu. Kızık, “ Bugün Muharrem ayının 13. Günü. İslam dünyasında derin yarılmanın kilometre taşlarından biridir. Bugün Sevgili Peygamberimizin torununun ve 72 Ehlibeyt yandaşının Kerbela’da şehit edildiği gündür ve 1372 yıldır İslam dünyası bu acıyı yaşıyor. Hz. Hüseyin makam peşinde değildi mal, mülk peşinde değildi.”

İNSANLAR YAS TUTUYOR

“Yezit’in zulmüne karşı direndiği için şahadet şerbetini içmiştir. O nedenle bugün İslam tarihinin önemli günlerinden biridir. İnsanlar yas tutuyor ve bugün aşure günüdür. Dolayısıyla biz, yas tutan bütün insanlarımızın çektiği acıları, geçmişte yaşanan acıları bugün andıkları için herkese şükran borçluyuz. Acıları unutmayacağız ama geleceğe de umutla bakmayı da ihmal etmeyeceğiz” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER