İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bir zamanlar Anadolu’da

30 Ağustos 2016 - 12:35 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.
Bir zamanlar Anadolu’da

Dünyanın her yerinden 177 film eleştirmeni tarafından seçilen 21.yüzyılın en iyi 100 filmi arasında Nuri Bilge Ceylan tarafından Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde çekimleri yapılan ‘Bir Zamanlar Anadolu’da filmi 53.sırada yer aldı.

12 SAATLİK GERİLİMLİ HİKÂYESİ

BBC’nin 21. Yüzyılın en iyi 100 filmi listesinde Nuri Bilge Ceylan’ın Bir Zamanlar Anadolu’da filmi de yer aldı. Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde çekimleri yapılan, “Bir Zamanlar Anadolu’da” Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği 2010 yapımı Türk dram filmi. Başrollerini Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan ve Taner Birsel’in paylaştığı film, bir doktor ile cinayet soruşturması yürüten bir savcının 12 saatlik gerilimli hikâyesini konu almaktadır.

  1. YÜZYILIN EN İYİ 100 FİLMİ

Türk sinemasının en ünlü yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan bir kez daha Avrupa sinemasının gündemine geldi. Britanya’nın en büyük yayın kuruluşu BBC, 177 eleştirmenden aldığı yorumlara göre 21. yüzyılın en iyi 100 filmini sıralarken Türkiye’den listeye sadece Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’sı girebildi.

53.SIRADAN GİRDİ

36 ülkeden 177 eleştirmenin seçimlerine göre yapılan listenin ilk sırasında David Lynch’in sürrealist başyapıtı ‘Mulholland Drive’ yer alırken, Lynch’i sırasıyla Wong Kar-wai’den ‘In the Mood for Love’, Paul Thomas Anderson’dan ‘There Will Be Blood’, Hayao Miyazaki’den ‘Spirited Away’ ve Richard Linklater’dan ‘Boyhood’ takip etti.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER