İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bir günde 4 mevsim

10 Ekim 2016 - 20:15 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.
Bir günde 4 mevsim

Türkiye genelindeki Kırıkkale başta olmak üzere, 10 üniversiteden 30 adli bilimler enstitüsü öğretim üyesi, Çubuk ilçesinde incelemelerde bulundu.   Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Hamit Hancı, “Bir günde kışı, yazı ve ilkbaharı birlikte yaşadık” dedi.

SATIŞ NOKTALARINI GEZDİLER

Ankara Üniversitesi tarafından organize edilen ve 10 üniversitenin üyesi olduğu Adli Bilimler Grubu, Çubuk ilçesini ziyaret etti. Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın bir bölümüne eşlik ettiği inceleme gezisinde öğretim üyeleri, Karagöl, Kışlacık, Kuruçay turşu üretim ve satış noktalarını ziyaret etti.

BİZİM İÇİN FAYDALI OLDU

Ziyaret hakkında bilgi veren grup sorumlusu Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Hamit Hancı, grup olarak belirli dönemlerde bir araya gelerek inceleme gezileri düzenlediklerini söyledi. İlk defa geldikleri Çubuk’u her yönüyle beğendiklerini belirten Hancı, şöyle konuştu: “Başta Ankara olmak üzere Kırıkkale, İzmir, Eskişehir, Çankırı, Van ve İran Tebriz’den gelen hocalarımızla Çubuk’un tarihi ve doğal yapısının yanında coğrafi ve canlı yapısını da inceleme fırsatı bulduk. Özellikle Karagöl ve çevresini gezmek bizim için faydalı oldu.

ZİYARETTEN ÇOK MUTLU OLDUK

Sağ olsun Belediye Başkanı sayın Tuncay Acehan bey de bize ev sahipliği yaparak eşlik etti. Biz de Başkan Acehan’a çalışmalarımızla ilgili bilgi verdik. Coğrafi yapısı, doğası, ormanı ve havasıyla Çubuk Karadeniz’i andırıyor. Buraya gelince Karadeniz’e gitmiş gibi olduk. Bir günde kışı, yazı ve ilkbaharı birlikte yaşadık. Arkadaşlarımız da ziyaretten dolayı çok mutlu oldular.”

Hancı ve öğretim üyeleriyle bir süre sohbet eden Başkan Acehan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER