İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bilim, emek ve sanatın mesleği

24 Kasım 2016 - 13:07 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.
Bilim, emek ve sanatın mesleği

Kırıkkale Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, diş hekimlerinin bilim, emek ve sanattan oluşan çok zor bir mesleği icra ettiklerini belirtti.

VATANDAŞLAR BİLİNÇLENİYOR

Uzun, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, sindirimin ilk organı olan ve rahatsızlığı durumunda tüm vücudun sağlığını etkileyen böyle hassas bir sistemin önemini anlatmak ve vatandaşları bilinçlendirmek için 22 Kasım’ı içine alan haftanın, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlandığı bildirdi.

VÜCUDUN SAĞLIĞINI ETKİLER

Dişlerin estetik görüntü için en önemli organlarından biri olduğuna dikkati çeken Uzun, şunları kaydetti: “Ağız ve dişlerimiz sindirimin ilk organı. Rahatsızlığı durumunda tüm vücudun sağlığını etkiler. Böyle hassas bir sistemin önemini anlatmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için kutlanmaktadır.”

İSTENMEYEN DURUMLAR ÇIKIYOR

“Çünkü burada oluşan bir problem kalp ve dolaşım sisteminde, solunum sisteminde, mide ve bağırsaklar gibi sindirim sistemimizde birtakım rahatsızlıklara yol açmakta hatta kemik erimesi, gebelerde düşük riski gibi birçok istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak okullarda ve kamu kuruluşlarında eğitici programlar yaparak, halka açık yerlerde stantlar kurarak, diş taramaları yaparak, yazılı broşür ve afişler basıp dağıtmak ve ağız diş sağlığı hizmeti veren sağlık kuruluşlarını denetleyerek daha iyi hizmet vermelerini sağlamak suretiyle bu konuya gereken hassasiyeti vermekteyiz.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER