İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Belediye kışa hazırlanıyor

23 Eylül 2016 - 15:28 'de eklendi ve 426 kez görüntülendi.
Belediye kışa hazırlanıyor

 

Kırıkkale Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran belediye, bir yandan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarını sürdürürken, Temizlik ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yol temizleme çalışmaları, park bakım çalışmaları yapıyor.

TEMPO KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, programın tempo kesmeden sürdürüldüğünü söyledi. Çalışmalarını bir program dâhilinde sürdüren Kırıkkale Belediyesi 2016 yaz dönemi çalışmalarına tempo kesmeden devam ediyor. Vatandaşlara daha iyi yaşanılabilir bir il prensibiyle hareket eden Kırıkkale Belediyesi havaların sıcak gitmesini fırsat bilerek asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

ÇAMURDAN KURTULMUŞ OLDU

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Sanayi Mahallesinde İmamoğlu Caddesi sathi kaplama çalışmasını tamamlamasının ardından,  Yenimahalle 303 ve 306 sokaklar asfalt çalışması yaptı. Yapılan çalışmalarla birlikte bölgeler yaz mevsiminde tozdan, kış mevsiminde de çamurdan kurtulmuş oldu.

SON AŞMAYA GELMİŞ DURUMDA

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Osmangazi Mahallesinde park düzenleme çalışması yürütürken, temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerde ana caddelerde yol yıkama çalışması yapıyor. Belediyeye bağlı tüm birimler yaz dönemi programının hedefine ulaşması için çalışmalarını sürdürürken, bir süre önce başlatılan Bahçelievler Mahallesi Yeşilöz caddesi demir yolu yaya üst geçit çalışması son aşmaya gelmiş durumda.

BÖLGENİN ADETA ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Geçidin demir aksamı yerleştirilirken, diğer bölümlerin montesi için çalışmalar devam ediyor. Diğer taraftan Bahçelievler Mahallesi Yeşilöz Caddesinde bulunan Çoruh Özü deresinin çevresini ıslah çalışmalarını sürdüren ekipler, bisiklet yolu çalışmalarını son aşamaya getirdi. Cadde boyunca ağaçlandırma çalışmaları tamamlanırken, çimlerin iyice belirgin hale gelmesiyle birlikte bölgenin adeta çehresi değişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER