İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN RİCÂMIZ

10 Ekim 2016 - 12:12 'de eklendi ve 464 kez görüntülendi.
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN RİCÂMIZ

Belediyemiz, MKEK evlerinin yerini yeşil alan, daha doğrusu park yapıyor. Olabildiği kadar da evlerin yerindeki ağaçları muhafaza ediyor, ne güzel.

Ağaçların, genellikle yerinde muhafaza edilmesi, TEMA Kırıkkale Gönüllü İl Sorumlusu Mehmet Hilmi Kalkan ile yine TEMA Keskin Gönüllü İlçe Sorumlusu biz Demir Doğan Kandemir’i çok sevindiriyor. Bu konuda hassas davranan Sayın Belediye Başkanımızı takdîr ve tebrik ediyoruz.

O ağaçlar ki, yıllardır Kırıkkale’ye oksijen, yâni temiz hava veriyor, insanların sağlıklı yaşamasını sağlıyor.

Arsası bir hayli geniş olan park Kırıkkale halkına bundan böyle temiz nefes alma, huzur içinde dinlenme yeri olarak yaşayacaktır.

***

Belediyemiz, Karşıyaka Mahallesi’nde, diğer mahallelerde basit de olsa asfaltlama yaptı, mıcırın üstüne dökülen çakıl, ayaklarımızı çamurdan kurtardı; teşekkürler.

Eski Cuma Pazarı’nın yakınındaki DSİ köprüsünü geçtikten hemen sonra, geçmişte başka yerlerden sökülmüş kilit parke taşlar döşenmişti.

Şimdi daha eskimiş olan kilit parke taşlar sökülür, yenileri döşenirse, insanlar daha rahat yürüyebilir, ilgililere de duâ ve şükranlarını arz ederler.

Ayrıca; tren hattından Karşıyaka Mahallesine huzur içinde geçebilmek için mahalle halkı olarak üst geçit lâzım olduğu kanaatindeyiz. Hatta;

Kanaati öte geçip üst geçidin lâzım ve illâ elzem olduğunu düşünüyor ve Belediye Başkanımıza konuyu samîmiyyetle iletiyoruz. Karşıyaka Mahallesine gidebilmek için alt geçit var, daha ne istiyorsun denilebilir?

O alt geçit geceleri çok problemli, insanlarımız da alt geçidi doğru dürüst kullanmıyor, lambalar hatta, merdivenlerin mermerleri sökülüyor, karanlık basıyor, alt geçit tuzak hâline geliyor. İlgili ve yetkililerin o alt geçitten bir gece bir kez olsun geçmeleri her şeyi çok daha iyi anlatacaktır.

Sayın Belediye Başkanımızdan bir ricâmız daha var, o da şudur. Karşıyaka’daki Kapalı Pazar yerinin yakınına hoparlör konulması.

Adı geçen mahalle oymağı belediyeden yapılan îlanları duyamadıklarını ısrarla söylüyor, Pazar yerine hoparlör konulmasını en kısa zamanda ve kesinlikle istiyorlar.

Umulur ki, Belediye Başkanımız sesimize ses verir, yapımı basit, basit olduğu kadar da önemli olan isteklerimi en kısa zamanda değerlendirir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER