İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Barış; huzurdur, paylaşmaktır

01 Eylül 2016 - 14:20 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.
Barış; huzurdur, paylaşmaktır

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanı Ahmet Önal, “1 Eylül Dünya Barış Günü’ nedeniyle açıklamalarda bulundu. Önal, “Barış; huzurdur, paylaşmaktır, sevgidir. Barış, insanların, ırklarına, dillerine, dinlerine, mezheplerine bakmaksızın, kardeşçe, bir arada yaşamalarının adıdır” dedi.

EN KANLI SOYKIRIM YAŞANDI

‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale İl Başkanı Ahmet Önal, açıklamalarda bulundu. Önal, “ İkinci Dünya Savaşı, Dünya tarihinin en kanlı savaşıdır. 1 Eylül 1939 tarihinde, Nazi Alman orduları, Polonya’ya saldırarak, 20.Yüzyılın en kanlı savaşını başlatmıştır.72 milyon insan ölmüş, tarihin en büyük en kanlı soykırımı yaşanmıştır. Milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu savaştan sonra, bir daha savaşlar olmasın diye, 1 Eylül günü “Dünya Barış Günü” ilan edilmiştir” ifadesinde bulundu.

YÜREKLE PAYLAŞMAYA İNANDIK

Önal açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ Barış; huzurdur, paylaşmaktır, sevgidir. Barış, en büyük zenginliktir. Barış, insanların, ırklarına, dillerine, dinlerine, mezheplerine bakmaksızın, kardeşçe, bir arada yaşamalarının adıdır.  Biz, hiç bir ananın, hiç bir çocuğun, gözyaşı dökmediği bir dünyaya inandık, Bir araya geldikçe güçleneceğimize çoğalacağımıza inandık.

Derdimizi acımızı sevincimizi paylaşmaya inandık, dayanışarak mutlu olacağımıza inandık.

Helal ekmekle kurulan sofralara, sevgiyle yürekle paylaşmaya inandık” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER