İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bal ormanı kurulacak

17 Kasım 2016 - 19:18 'de eklendi ve 319 kez görüntülendi.
Bal ormanı kurulacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye genelinde yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ay içerisinde Kırıkkale’de müjdesini verdiği ‘Bal Ormanları’ hakkında konuşan Eroğlu, “İç Anadolu Bölgesi, her alandaki yatırımlarla kalkınacak’ dedi.

BÜYÜK ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Geçtiğimiz ekim ayı içerisinde Kırıkkale’ye gelerek, 9 adet tesisin açılışını gerçekleştiren ve 16 tesisin müjdesini veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu ‘Bal Ormanları’ hakkında açıklamalarda bulundu. Yatırımlarını anlatmak üzere bir haber ajansına konuk olan Eroğlu, “Bozkır toprakları olarak nitelendirilen ve bugüne kadar ekonomiye hububat alanında katkı sağlayan İç Anadolu Bölgesi’ni yeşillendiriyoruz” ifadesinde bulundu.

ORMANLAR MİLLETİN EMRİNDE

Orman konusunda Kırıkkale’de yaptığı açıklamayı yineleyen Eroğlu, ormanları milletin emrine verdiklerini söyleyerek, “Eskiden devlet ormancılığı vardı. Ormanlar yasaktı, girilmezdi. Şimdi, ormanlık alanlara ceviz, badem dut gibi gelir getirici ağaçlar dikiyoruz. Hatta bal ormanları kuruyoruz. İnşallah İç Anadolu Bölgesi’nde belirlediğimiz bölgelere bu hayalimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

2019 SONUNA KADAR BİTECEK

Konya Ovası Projesi’ne de değinen Eroğlu, “Geçtiğimiz aylar içerisinde Kırıkkale, bu projeye dahil edildi. Allah nasip ederse, Kırıkkale’deki barajlar, göletler, dere ıslahları, taşkın projeleri, sulama tesisleri, dere ıslahlarının tamamı 2019 sonuna kadar bitecek. Ayrıca ağaçlandırma ve erozyonla mücadele çalışmaları devam ediyor. İnşallah bakanlığımız belirlediğimiz bu bölgedeki çalışmalarına hız kazandıracak” şeklinde konuştu.

CEVİZ EYLEM PLAN SEFERBERLİĞİ

Denek dağı ve Halifeli köyü arasında ‘Bal Ormanı’ kurulma aşamasıyla ilgili çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayan Eroğlu,  “Kesinleştireceğimiz yer tespitinin ardından çalışmalarımıza başlayacağız. Bunun yanında Ceviz Eylem Planı ile bir seferberlik başlattık. İnşallah bu bölgelerimize önemli yatırımlar yapacağız” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER