İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Bahçeli: ‘Türkiye’nin korku tünelinin içinden çıkması gerekiyor’

27 Eylül 2016 - 13:18 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.
Bahçeli: ‘Türkiye’nin korku tünelinin içinden çıkması gerekiyor’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yeni bir darbe söylentisi mırıldanıyor ama bu kızgınlıkla yapılmış bir mırıldanma değil. Türkiye’nin korku tünelinden çıkması gerekiyor. Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin konuları sosyal medya sitesi Twitter üzerinden değerlendirdi. Paylaştığı mesajlarda, “Türkiye’nin korku tünelinin içinden çıkması gerekiyor” diyen Bahçeli, “Kalbi vatan ve millet için çarpan her insanımız eminim ve haklı olarak şu sorunun cevabını arıyordur: ‘Şafak ne zaman sökecek?’ Sabır ve duayla şafağı bekliyorsak, o zaman hüküm süren karanlıktan da bahsetmemiz lazımdır. Maatteessüf karanlık zalim ve zifiridir.

Nitekim üzüntüm büyüktür: Umutlar boşa çıkarken, uğursuz bir dönemin ağırlığı tüm acımasızlığıyla milli yüreklere düşmektedir. Huzur istiyoruz, hüsran geliyor; güvenlik istiyoruz, tehlikeler kol geziyor. Yarını görelim diyoruz, yangından başımızı alamıyoruz. Yeni bir darbe söylentisi mırıldanıyor, ama bu kızgınlıkla yapılmış bir mırıldanma değil. Türkiye’nin korku tünelinden çıkması gerekiyor. Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor. Değişen bir şey yok. Yavrular mahzun, gelinler mazlum, vatan mahvın eşiğinde. Mardin Derik, Şırnak ve Diyarbakır derken;11 vatan evladı şehit oldu. Şehitlerimiz devlet ve millet bekası uğruna kara toprağın bağrına girdi. Terörü lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Son olsun diyeceğim, ama olmayacak” ifadelerini kullandı.

“Türkçemiz, Türk milletinin aziz ve yaşayan bir servetidir”

Türk Dil Bayramı hakkında da mesajlar paylaşan Bahçeli, Türkiye’nin bayram kutlamak yerine hep yas tuttuğunu kaydetti. Türkçe’nin Türk milletinin varlığı, yurdu, yuvası ve yarını olduğunun altını çizen Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER