İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Ayakkabılar fuarda sergilenecek

11 Kasım 2016 - 12:43 'de eklendi ve 497 kez görüntülendi.
Ayakkabılar fuarda sergilenecek

 

Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı (MAYFU) 2017 İlkbahar-Yaz Fuarı için ilk adımlar atıldı. Kırıkkale’den de katılımın olacağı KOSGEB destekli fuar, 2-5 Şubat tarihlerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde yapılacak.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı (MAYFU) 2017 İlkbahar-Yaz Fuarı için ilk adımlar atıldı. KOSGEB destekli fuar 2-5 Şubat tarihlerinde Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde yapılacak. Sektör temsilcileri yeni fuarın hazırlıkları için fuar merkezinde bir araya gelerek toplantı yaptı.

YENİ DÖNEM İÇİN ÇALIŞMALAR

Ayakkabı üretimini canlandırmak, iç piyasa dinamiklerini aktif hale getirmek ve sektörün vitrinini sergilemek amacıyla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ayakkabıcılar Odası ve Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu işbirliğiyle SNS Fuarcılık tarafından düzenlenen Manisa Ayakkabı ve Moda Fuarı (MAYFU)’nın 2017 dönemi için çalışmalar başladı.

DÜZENLEME KOMİTESİ KURULACAK

Manisa Fuar merkezinde Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Güzgülü, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Narin, SNS Fuarcılık yetkilisi Saruhan Simsaroğlu ve sektör temsilcilerinin bir araya gelmesiyle toplantı düzenlendi.  Toplantıda ‘Sektörün ilacı MAYFU’ sloganıyla düzenlenen fuarın geleneksel hale gelmesin için sektör temsilcileri ‘Düzenleme komitesi’ kurulmasına karar verildi.

YENİ MODEL, YENİ TASARIM

Perakendeciler, Ayakkabı Mağazaları, Zincir Mağazalar, toptancılar, tasarımlar, ihracat ve ithalatçılar, dış ticaret firmaları, moda basın temsilcileri ve sektörel kurum ve kuruluşları hedef alan Manisalı ayakkabıcılar, yeni model, yeni tasarım ve yeni bağlantılar için tüm firmaları Manisa 3. Ayakkabı ve Moda Fuarına katılmaya davet etti.

BÜYÜK ENGEL MARKALAŞMAYDI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Manisa’da var olan ayakkabı potansiyelinin 2016 yılı itibariyle MAYFU’yla ortaya çıktığını ifade ederek, “Manisa’da ayakkabı sektörü için en büyük engel markalaşmaydı. Artık bu sorunu, bu engeli aşmak üzereyiz” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER