İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Asrın Koleji’nden eskrim başarısı

15 Kasım 2016 - 13:12 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.
Asrın Koleji’nden eskrim başarısı

Eğitim alanında başarılı çalışmalara imza atan Asrın Koleji, spor branşında da başarısına bir yenisini daha ekledi. Olimpik spor branşları arasında yer alan eskrim sporu Asrın Koleji önderliğinde Kırıkkale ilinde hayat bulmaya devam ediyor.

ULUSLARARASI ÇOCUK KUPASI

Aklın kaslara hükmettiği, gücün ve zarafetin simgesi olan eskrim sporu Asrın Koleji öğrencileri tarafından çok sevildi ve çalışmalar meyve vermeye başladı.  Asrın Koleji spor dallarındaki başarılarına bir yenisini ekledi. Ata sporumuz olan ve olimpik branşlar arasında yer alan eskrim sporu, Asrın Koleji önderliğinde Kırıkkale ilinde hayat bulmaya devam ediyor.

MİLLİ SPORCU BELGESİNİ ALDILAR

Bu kapsamda geçtiğimiz nisan ayında Antalya ilinde düzenlenen ve 9 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen  “Uluslararası Çocuk Kupası” müsabakalarına Kırıkkale’yi ve Asrın Koleji’ni temsilen sporcular katıldı. Elde ettikleri başarı neticesinde Asrın Koleji öğrencilerinden Ece Özdemir, Malik Buğra Tekbaş, Arda Demir ve Muhammed Ensar Çalık, Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Milli Sporcu Belgesini almaya hak kazandı.

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Asrın Koleji yöneticileri bu başarıdan duydukları gururu dile getirirken  şu ifadelere yer verdiler, “İlimize ve okulumuza bu gururu yaşatan sporcularımızı tebrik eder Asrın Koleji olarak spor hayatlarında başarılar dileriz” diyerek öğrencileri ödüllendirdiler. Öğrencilerin adına düzenlenen Milli Sporcu belgeleri Asrın Koleji’nde düzenlenen tören ile kendilerine  verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER