İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Anızları yakmayın!

06 Ekim 2016 - 13:20 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.
Anızları yakmayın!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından anız yangınlarının önlenmesi için Yuva Mahallesinde bulunan Mehmet Ali Eren İlkokulu’nda öğrencilere eğitim verildi. Çiftçilerin anızları yakmaması gerektiğini belirten yetkililer, bu yangının toprağa zarar verdiğini ifade ettiler.

BÜYÜK ZARAR VERİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından öğrencilerin bilgilendirilmesi amacıyla anızın yakılmaması konusunda eğitim verildi. Yuva Mahallesinde bulunan Mehmet Ali Eren İlkokulu’nda gerçekleştirilen eğitimde yetkililer, anız yangınlarının doğaya ve hayvanlara büyük zarar verdiğini dile getirdiler.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürlüğü’nden, Şube Müdürü Jale Ödemiş, Ziraat Mühendisi Hatice Varol ve Tekniker Yaşar Taş’ın katıldığı toplantıda konuyla ilgili sunum yapıldı. Çocukların soruları cevaplandırıldı,  liflet dağıtıldı ve konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak toplantı sonlandırıldı. “Ağaç Yaşken Eğilir” atasözünden hareketle çeşitli kademelerde ki okullarda bu yöndeki eğitimlerimiz devam edeceği belirtildi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER