İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

Anız yangını ağaçları yaktı

27 Eylül 2016 - 16:27 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.
Anız yangını ağaçları yaktı

 

Gazetemiz köşe yazarı Duran Erdoğan’ın Kırşehir’in Mucur ilçesine bağlı Kurugöl Köyü’ndeki 6 dönümlük tarlasında bulunan meyve ağaçları, çıkan anız yangınından dolayı zarar gördü. Erdoğan, “15 ceviz, 2 Ayva ile üzüm bağı ve irili-ufaklı 20’den fazla diğer ağaçları yandı” dedi.

DUYARSIZLIK BENİ ÇOK ÜZÜYOR

Kırşehir’in Mucur ilçesine bağlı Kurugöl Köyü’nde bulunan gazetemiz köşe yazarı Duran Erdoğan’ın bahçesinde bulunan meyve ağaçları, çıkan anız yangınından dolayı zarar gördü.  Meydana gelen anız yangını sonrası açıklamalarda bulunan Duran Erdoğan, “Köylü Çiftçilerin anız yakma cehaleti ve bu husustaki duyarsızlıkları beni çok üzüyor” ifadesinde bulundu.

BAYRAK ÖDÜLÜ İÇİN HAZIRLANIYORDU

Anız yangınlarını hemen her yıl yeniden yazarak, köşesinde yer verdiğine değinen Erdoğan, “1000 kök ağaçtan oluşan örnek bir bahçe kurdum.  Mucur Belediyesi’nin, Kırşehir Valiliği’nin Çevre dostu ‘Bayrak’ ödülünü almak için müracaat etmeye hazırlanmıştım. Ki başıma bu felâket geldi. Yanmış ağaçla-donmuş ağaç asla ıslah edilemez. Ölü ağaçları diriltme ve genç ağaçlar yetiştirip muradıma erme umudum yok. Çünkü Ben 70 yaşını geçmiş birisiyim.”

SUÇLULAR CEZASIZ KALMAMALI

“Anız yangınlarının doğaya ve çevreye verdiği zararlar anlatmakla bitmez. Tabiattaki yanmış börtü-böceklerle, yılanlar, kirpiler, kaplumbağalar, ağaca tüneyen ve geceleri uçamayan kuşların yanmış kül olmuş hallerini gördüğümde insanlığımdan utanıyorum. Eminim idare ve adli merciler suçluyu zaten bu dünyada cezalandıracaklar. Ben anız ve ağaç yakarak çevreye zarar verenleri: “Biraz sonra kıyametin kopacağını bilseniz bile, ağaç dikin!” diyen ilâhi adalete havale ediyor; ceza almalarını istiyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER