İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

61 milyon TL’lik 9 tesis

07 Ekim 2016 - 19:31 'de eklendi ve 395 kez görüntülendi.
61 milyon TL’lik 9 tesis

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, YATIRIMLARIN AÇILIŞI İÇİN KIRIKKALE’YE GELİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 65 milyon lira tutarındaki 16 adet yatırım müjdesi ile bugün Kırıkkale’ye gelecek. Kırıkkale Valiliği önünde saat 14.00’te düzenlenecek olan törende Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin de temelini atacak.

BOZKIR, YEŞİLE KAVUŞUYOR

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve bozkır olarak hitap edilen toprakların sulu tarımla birlikte yeşile kavuşması amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmaların bugün açılışı gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kırıkkale programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin temelini atacak.

YATIRIMLARIN TEMELİ ATILACAK

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, DSİ tarafından inşa edilen 4 adet tesis, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından tamamlanan 1 adet tesis ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek.

Eroğlu, 8 Ekim Cumartesi günü Kırıkkale’de düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 61 milyon lira yatırım bedelli 9 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

1 ADET TAŞKIN KORUMA TESİSİ

Eroğlu, saat 14.00’te Kırıkkale’de düzenlenecek toplu temel atma ve açılış merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Sulakyurt Barajı Sulaması, Keskin Büyükceceli Barajı ve 1 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Eroğlu, aynı merasimde DSİ tarafından yapımı tamamlanan Mahmutlar Şarklısı Göleti İkmali ile 3 adet taşkın koruma tesisini, OGM tarafından inşa edilen İlk Müdahale Ekip Binası ve DKMP Genel Müdürlüğü’nce yapılan Karaahmetli Tabiat Parkı Manzara Seyir Terası’nı hizmete alacak.

31 BİN 520 DEKAR SUYA KAVUŞACAK

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Kırıkkale’de 15 aileye gelir getirici tür sertifikası, 10 aileye Orköy sertifikası verecek. Eroğlu tarafından temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 31 bin 520 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Ayrıca 3 yerleşim yeri ve 26 bin 500 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak.

YATIRIMLARDA HAMLE YILI İLAN ETTİK

2016 yılını Kırıkkale’de yatırımlarda hamle yılı ilan ettiklerini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca Kırıkkalelilere 65 milyon lira yatırım bedeline sahip 16 müjde verecek. Müjdeler arasında baraj, sulama, gölet, taşkın koruma tesisi, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür ağaçlandırma, Işıklar Köyü’ne 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Dinek Bal Ormanı’nın tesis edilmesi ile 3 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun (OMGİ) kurulumu yer alıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER