İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

49 dönümlük şehir parkı

28 Eylül 2016 - 14:13 'de eklendi ve 1287 kez görüntülendi.
49 dönümlük şehir parkı

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehir merkezinde inşaat çalışmaları devam eden ‘Tarihi Kırıkkale Evleri’ ve ‘Şehir Parkı’ çalışmalarını yerinde inceledi. 49 dönüm üzerine kurulması planlanan park çalışmaları, hızlı bir şeklide devam ediyor.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Şehir Merkezinde inşaat çalışmaları devam eden Şehir Parkı ve Tarihi Kırıkkale evlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların daha da hızlandırılması konusunda talimatlar verdi. 49 dönümlük bir alanda yapılan Şehir Parkı çalışmalarında 49.000 m2 alanda tasarlanan Şehir Park Projesinde çeşitli sosyal bölümlerde yer alıyor.

KUŞ EVLERİ, BİTKİ LABİRENTİ

Sosyal bölümler arasında; yürüyüş, bisiklet ve paten yolları, 3.000 m2 etkinlik çayırı ve sahne açık hava atölye alanı, sergi duvarları, açık ve kapalı oturma alanları, oyun tepeleri, Işık oyunlu süs havuzları, kuş evleri, bitki labirenti, kokulu çiçekler bahçesi, Büfe, Renkli bitkiler bahçesi, Tırmanma duvarı olacağı belirtildi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL TESİS PROJESİ

Başkan Saygılı, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kültür Bakanlığından tescilli tarihi konaklarımızın mimari özelliklerini yansıtan projede; 12 adet 50’ şer m2 dükkân, 2 adet 350’ şer m2 lokanta açık oturma alanları, açık yemek alanları bulunduğu ve tarihi Kırıkkale evleri projesi yapım çalışması hızla devam ediyor. Bu iki proje en yakın zamanda hemşerilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER