İl Gazetesi
il gazetesi reklam alanı

42 yıldır aynı heyecan

25 Eylül 2016 - 13:58 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.
42 yıldır aynı heyecan

 

Geçmiş yıllarda Kırıkkale Kız Meslek Lisesinde okuyan 42 yıllık Nermin Güven öğretmen, Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde aynı heyecanla geleceğe öğrenci yetiştiriyor.

AİLEM GÖNDERMEK İSTEMEDİ

İki çocuk annesi Güven, yaptığı açıklamada, Kırıkkale Kız Meslek Lisesinde okuduğunu ve 1975 yılında Isparta’nın Yalvaç ilçesinde öğretmenlik hayatına başladığını belirtti.

Bu eğitim yılında öğretmenlik hayatının 42. yılına başladığını kaydeden Güven, ilk gün olduğu gibi hala aynı duyguları yaşadığını belirterek, “Öğretmen olmak istiyordum. Ailem göndermek istememişti ama ben çok zorladım. “

FAZLA KIYAFET BULUNMUYORDU

“Hedefime de ulaştım. Severek yapıyorum. Bu mesleği seçmemde öğretmenlerimi sevmem çok büyük etken oldu. Kendime güzel şeyler dikip giymem çok büyük etken oldu. O dönemlerde çok fazla kıyafet bulunmuyordu. Kendimiz dikip kendimiz giyiyorduk.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ

Öğretmenliğin ideali olduğunu dile getiren Güven, öğrencilik hayatı sonrasında öğretmenlik yıllarında kazandığı tüm deneyimlerini öğrencilerine aktarmaya çalıştığını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Okulumuzda öğrencilerimizin güvenli bir ortamda çalışmaları için önce sanayi makineleri ile çalışacakları için makineleri en ince detayına kadar tanıtıyoruz.”

ÇEŞİTLİ KONULARI İŞLİYORUZ

”Makineleri güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlıyoruz. Dikiş yaparken ellerini falan kapt

rmamaları için makine ile egzersiz yaptırıyoruz. Burada öğrencilerle etek, pantolon, bluz, bayrak dikmek gibi konuları işliyoruz. Mezun olan öğrencilerimiz genelde tekstil atölyelerinde iş bulabiliyor. Konfeksiyon mağazalarında çalışabiliyorlar. Üniversite sınavına girerek öğretmen olabiliyorlar.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER